meili
06 فروردین 1402 - 13:30

یک شهر هرمزگان نارنجی و 9 شهر زرد شدند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی، شهرستان پارسیان در وضعیت نارنجی و ۹ شهر استان در وضعیت زرد قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان امروز اظهار کرد: هم اکنون شهرهای بستک، بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر، رودان، سیریک، کیش، میناب و حاجی آباد در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: جزیره ابوموسی، قشم، هرمز و شهرهای بشاگرد و جاسک نیز در وضعیت آبی کرونایی هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به مردم توصیه کرد: در دید و بازدیدهای ایام عید نوروز و همچنین میهمانی‌های افطاری مراقب خود و بویژه سالمندان و بیماران زمینه ای باشید و از ماسک استفاده کنید.

نوروزیان گفت: همچنین در صورت مشاهده علائم بیماری در منزل بمانید و از دست دادن و روبوسی کردن خودداری کنید و افراد بیمار نیز بلافاصله به پزشک و مراکز درمانی مراجعه کنند تا سلامت فردی آنان و دیگر افراد جامعه به خطر نیافتد.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در مهرماه ۱۴۰۱، کاهش کرونا و افزایش موارد آنفلوآنزا را در استان گزارش شد که هم اکنون آنفلوآنزا به کمترین حد خود رسیده و به جای آن شاهد افزایش کرونا هستیم به گونه ای که موارد تست‌های مثبت کرونا در بهمن‌ماه پارسال حدود ۲۰ درصد افزایش یافت و این در حالیست که متاسفانه بسیاری از مردم با مشاهده علائم بیماری در خود یا اطرافیانشان، با فرض مبتلا شدن به سرماخوردگی برای دادن تست مراجعه نمی‌کنند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1110869