meili
17 آذر 1401 - 17:50

دستگاه MRl شهرستان اسلام‌آباد غرب تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: دستگاه MRl شهرستان اسلام‌آباد غرب تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود و این شهرستان دومین شهرستانی است که به این دستگاه مجهز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلام‌آبادغرب، قباد محمدی در آیین گرامیداشت روز پرستار که امروز در بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام‌آباد غرب برگزار شد اظهار داشت: پرستاران شایستگی‌های بسیاری دارند و با تأسی گرفتن از بانوی دو عالم حضرت زهرا(س) که پرستار پدر بودند و همچنین حضرت زینب (س) که پرستار دشت کربلا بودند، دلسوزانه و مهربانانه به ویژه در ایام کرونا نامشان را در تاریخ ماندگار کردند.

وی عنوان کرد: شهرستان اسلام‌آباد غرب بعد از کرمانشاه اولین شهرستانی است که صاحب دستگاه MRI می‌شود که تا پایان سال نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه ساخت اورژانس بیمارستان اسلام آباد غرب به زودی پایان می‌یابد و بعد از تجهیز در دهه فجر افتتاح می‌شود گفت: کلینیک بیمارستان اسلام آباد غرب، بعد از 6 سال و در سفر ریاست جمهور اعتبارات لازم آن جذب شد و کار عمرانی آن آغاز شده است.

وی افزود: تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری که از مطالبات به حق پرستاران بود، بعد از 15 سال انجام شد و اولین پرداختی آن انجام شد و درسال آینده افزایش خواهد داشت.

بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام‌آباد غرب یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین بیمارستان‌ها در استان است

خدایی مدیر شبکه بهداشت و درمان اسلام آبادغرب نیز در این مراسم اظهار داشت: بیمارستان اسلام‌آباد غرب در سال 1342 با 25 تخت تأسیس شد از قدیمی‌ترین بیمارستان‌ها و بعد از بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه، بزرگترین بیمارستان است.

وی عنوان کرد: تعداد تخت‌های بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آباد غرب 260 تخت مصوب است و یک بیمارستان چند تخصصی است که به بیماران غرب استان خدمات ارائه می‌کند.

خدایی افزود: این بیمارستان 42 پزشک متخصص و فوق تخصص دارد و 227 پرستار نیز در حال فعالیت و خدمت رسانی به بیماران هستند.

وی گفت: با پیگیری‌های مجدانه برای اولین بار مجتمع آموزش عالی سلامت در اسلام‌آباد غرب راه‌اندازی شد و از اول بهمن دانشجویان مشغول تحصیل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال پیگیری هستیم که بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام‌آباد غرب به مرکز آموزشی، درمانی تبدیل شود افزود: تکریم پرستاران و توجه به انتظارت آنان موجب انگیزه بیشتری برای آنها خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلام‌آباد غرب گفت: تمدید طرح‌ها، پرداخت به موقع کارانه و تعرفه‌گذاری برخی از درخواست‌های آنان است که امیدواریم با جدیت بیشتری دنبال شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901894